Slovenská spoločnosť tradičného karate a kobudo
Semináre SSTKK
Tréningový pobyt na ostrove Okinawa
Tréningový pobyt na ostrove Okinawa organizujeme vždy dva krát ročne a to spravidla v júni a na konci mesiaca október.
Počas 9 – 11 denného pobytu absolvujú účastníci 14 – 18 tréningov pod vedením našich okinawských učiteľov. Tréningového pobytu sa zúčastňujú predovšetkým tréneri z jednotlivých členských klubov SSTKK. Nominácia výpravy na Okinawu podlieha schváleniu Prezidentskou radou SSTKK. Každý členský klub má však právo vyslať na Okinawu minimálne jedného zo svojich trénerov.
Plánovaný termín nasledujúceho tréningového pobytu nájdete tu.
Letné sústredenie tradičného karate a kobudo s Okinawskými učiteľmi
Jeden krát ročne sa členovia SSTKK, SZK a SFK stretávajú na sústredení, ktoré organizuje SSTKK v v Moštenici pri Banskej Bystrici, aby si zacvičili pod vedením našich Okinawských učiteľov.
Sústredenie trvá týždeň od soboty večera a je zakončené skúškami STV na majstrovské stupne. Účastníci absolvujú šesť dni cvičenia a šesť večerov plných zábavy v kruhu priateľov. Cvičenci trénujú každý deň dvojfázovo rozdelení do štyroch skupín, podľa technických stupňon. Seminár vedú Okinawskí učitelia, ako aj najskúsenejší inštruktori SSTKK ako aj pozvaní hostia zo Slovenska, príp. zahraničia.
Zimné sústredenie sebaobrany a aplikovaného karate
Na prelome januára a februára sa stretávame na Zimnom sústredení tradičného karate a sebobrany v Moštenici.
Tréningy vedú naši inštruktori sebaobrany a tradičného karate. Cvičenie prebieha na tatami. Tatami okrem sebaobrany využívame aj na nácvik bunkai, ktoré sú zakončené hodom alebo strhnutím na zem. Trénuje sa dva dni, dvojfázovo, doobeda sebaobrana a poobede bunkai.
Pravidelné semináre sebaobrany
Počas sezóny t.j. od septembra do júna sa v telocvični Karate klubu FATRA Martin konajú pravidelné semináre sebaobrany pod vedením Jaroslava Kráma, Erika Štefáka, Miroslava Krištofíka resp. Romana Pittnera.
Seminár sebaobrany sa spravidla koná v sobotu a skladá sa z dvoch po sebe nasledujúcich tréningov s krátkou prestávkou. Prvá časť je zvyčajne zameraná na nácvik techník, zatiaľ čo druhý tréning je zameraný viac na psychologickú prípravu, zvládanie stresu a nácvik modelových situácií. Pri výuke sebaobrany využívame nielen poznatky z tradičného karate, ale aj z ju-jutsu, boxu a psychológie. Naši inštruktori nie sú teoretici. Všetci majú osobné skúsenosti so zvládaním krízových situácií či už v zamestnaní alebo v bežnom živote.
Pravidelné semináre karate a kobudo
Podobne ako v prípade sebaobrany organizuje SSTKK pravidelné semináre tradičného karate a kobudo. Keďže naši inštruktori pravidelne navštevujú Okinawu snažíme sa nadobudnuté poznatky čo možno najskôr sprostredkovať najširšiemu okruhu karatistov.
Semináre karate a kobudo sú otvorené pre všetkých. Podobne ako v prípade sebaobrany sa konajú spravidla v sobotu pričom pozostávajú z dvoch po sebe tréningov prerušených 15 min. prestávkou. Tréningy sa zameriavajú na bunkai – t.j. vysvetlenie použitia techník z kata (foriem) v boji. V prípade kobudo sú tréningy zamerané predovšetkým na korektné zvládnutie základných techník a kata.